У Музеї війни відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Практика стратегічних комунікацій в умовах війни». Захід організовано за ініціативою Національної академії Служби безпеки України та за підтримки Представництва НАТО в Україні.
Як відзначили організатори, мета цьогорічної конференції – обмін практичним досвідом щодо використання інструментів стратегічних комунікацій під час широкомасштабної агресії рф проти України, вироблення рекомендацій для фахівців сектору безпеки і оборони, державних інституцій, які опікуються питаннями стратегічних комунікацій.
Відкрили захід, виступивши в першій панелі, ректор Національної академії Служби безпеки України Андрій Черняк; народний депутат, голова Комітету з гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України Микита Потураєв; народна депутатка, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, голова підкомітету з питань інформаційної політики та євроінтеграції Верховної Ради України, член Постійної делегації України в Раді Європи Євгенія Кравчук; урядова уповноважена з питань гендерної політики України Катерина Левченко. Конференцію модерувала завідувачка кафедри стратегічних комунікацій та прикладної лінгвістики центру стратегічних комунікацій Навчально-наукового інституту інформаційної безпеки та стратегічних комунікацій НА СБ України Лариса Компанцева.
Обговорення пройшло в межах п’яти тематичних панелей. Одна із секцій носила назву «Історичний портрет Слобідської України: Курщина». Її учасниками стали офіцер з особливих доручень Апарату голови СБ України, кандидатка психологічних наук Юлія Лапутіна, генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук, директорка Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України Лариса Левченко й завідувач сектору Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук Валерій Томозов. Спікери акцентували увагу на історичному тлі Курської операції Сил оборони України, специфіці його досліджень і значенні для національних історичних наративів України. У межах панелі відбулася публічна презентація другого видання «Історичний портрет Слобідської України: Курщина». Це каталог виставки Музею «…за межею свого рідного краю», яка постала внаслідок унікальної музейної експедиції на підконтрольні Силам оборони України території рф у серпні 2024 р. Виставка побачила світ 6 вересня 2024 р. Документальна частина музейного видання «Історичний портрет Слобідської України: Курщина» містить 100 архівних документів, які проливають світло на українську історію Курщини, яка налічує майже чотири століття, та непрості процеси формування українсько-російського кордону в ХХ ст.
Як зауважила генерал-майор Юлія Лапутіна, саме такі проєкти, як згадане видання, дають нам не лише розуміння цілісної історичної картини, а й презентують широкому загалу підтверджені та правдиві факти про долю України та українців, підступність східного сусіда, а також засвідчують важливість стратегічних комунікацій.
Для Музею, що є активним учасником спротиву російському агресору в інформаційному та культурному полі, було почесно прийняти такий важливий форум з питань стратегічних комунікацій. Дякуємо його організаторам за плідну співпрацю.