Про нас

Національний музей історії України у Другій світовій війні, заснований 1974 р. в м. Київ, спершу функціонував у приміщеннях Кловського палацу. Від 1981 р. він діє на нинішній локації, охоплюючи понад 11 га території. Домінантою всього комплексу є найвищий у Європі, 102-метровий, монумент «Батьківщина-мати», в постаменті якого міститься музейний Головний корпус.

Основна тема, яку досліджує і репрезентує Музей, – події Другої світової війни в Україні, що забрала життя до 10 млн її жителів. Його місія в ширшому сенсі – висвітлювати боротьбу українського народу за незалежність у контексті двох світових війн та нинішньої російсько-української війни.

Музей документує події сучасної російської агресії проти України та героїчного спротиву українського народу від 2014 р., збираючи й досліджуючи артефакти та свідчення і представляючи їх в експозиціях. Ця робота набула нових сенсів та обсягів після початку широкомасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 р. Уже 8 травня 2022 р., через місяць після визволення тимчасово окупованих територій Київщини та Чернігівщини, Музей першим серед установ столиці відчинив свої двері для відвідувачів, презентувавши виставку «Україна – розп’яття». Це перша у світі стаціонарна музейна експозиція про російсько-українську війну, що триває. На її основі були створені міжнародні виставки в м. Рига (Латвія), Таллінн (Естонія), Нью-Йорк (США), Братислава (Словаччина). Загалом під час широкомасштабної війни виставкові проєкти Музею було представлено за кордоном у 15 країнах.

Завдяки активній роботі з документування та висвітлення нинішньої війни Музей здобув низку престижних міжнародних нагород, зокрема спеціальні відзнаки суддів Museums + Heritage Awards (2023 р., м. Лондон, Велика Британія), European Museum Awards Європейської музейної академії (2023 р., м. Тімішоара, Румунія), а також став номінантом премії «Європейський музей року» (2024 р., м. Портіман, Португалія).

У період широкомасштабної російсько-української війни розпочалося переозначення Музею, яке має на меті його концептуальне оновлення та актуалізацію місії в суспільстві. Складником цього процесу стала заміна радянської символіки на щиті монумента «Батьківщина-мати» на Знак Княжої Держави Володимира Великого – Тризуб – у 2023 р.

Музей і надалі перебуває в авангарді переосмислення українським суспільством власної історії, будучи загальнонаціональним центром пам’яті про історичні події епохального значення на теренах України.

Юрій Савчук

Генеральний директор

Анна Горбань

Заступник генерального директора з питань розвитку і комунікації

Олег Кучерявий

Заступник генерального директора з господарської роботи

Оксана Янковенко

Головний зберігач фондів

Валентина Чигрин

Головний бухгалтер

Валентина Боліла

Завідувач відділу кадрового менеджменту та документального забезпечення

Владислав Барильченко

Завідувач відділу правового забезпечення

Співпраця

Кіноконцертний зал

Ідеально підходить для проведення кінопоказів, концертів, організації фестивалів, конференцій та інших заходів.

Виставковий центр

Простір Виставкового центру можна використовувати для створення виставкових проєктів, публічних заходів, проведення майстеркласів та книжкових презентацій. Кав’ярня Музею стане приємним бонусом для проведення будь-якої події.

Нижня брама

Конфігурація фортечної брами XVIII століття створює камерну атмосферу та підходить для створення виставкових проєктів, проведення презентацій, семінарів та заходів різних форматів.

Волонтерство

Станьте волонтером у Музеї, долучившись до процесів документування війни, вивчення історії війн та збройних конфліктів ХХ–ХХІ ст., реалізації виставкових, освітніх та комунікаційних проєктів.

Волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах і є дієздатними.

Волонтерство в Музеї – це добровільна діяльність, яка має гнучкий графік.

Так. Неповнолітні можуть бути залучені до волонтерської діяльності за згодою батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків-вихователів або піклувальників з урахуванням обмежень, визначених абзацом 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про волонтерську діяльність».

Ви можете допомогти в таких напрямах:

• комплектування та оцифрування музейних предметів
  • переклад текстів
  • проведення освітніх заходів
  • фотокореспонденція
  • транскрибування аудіо- та відеофайлів
  • збір усної історії

Відповідну інформацію ви знайдете на сайті вакансій (відкривається в новому вікні). Ви можете також надіслати резюме на електронну пошту info@warmuseum.kyiv.ua. Звертаємо Вашу увагу на те, що волонтерство є формою доброчинної діяльності й передбачає безоплатне виконання робіт або надання особами послуг.

Так, для цього напишіть звернення на нашу електронну пошту info@warmuseum.kyiv.ua

Волонтери можуть безоплатно відвідувати всі експозиції, отримувати рекомендаційні листи й грамоти.

На студентів чекає приємний бонус – зарахування часу волонтерської діяльності до навчально-виробничої практики в разі її проходження за напрямом, який відповідає отримуваній спеціальності (якщо на це є згода навчального закладу).

Локації