© 2025 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс.
Новина

«Знак Героїв»

Заходи / 2 січня 2025

У затишній залі виставкового проєкту «Знак на щиті» відбулася музейна зустріч київських майстринь з народної вишивки. Фахівчині виготовили шеврони з нанесенням вручну Тризуба-оберега для українських збройників. Спеціально для цієї акції майстрині етноодягу Вишив’яз створили схему із зображенням Знаку Княжої Держави Володимира Великого.

Практичній частині передувала музейна лекція про походження державного символу, його побутування у часи визвольних змагань і під впливом боротьби за становлення держави. Учасники заходу ознайомилися з унікальними артефактами. Особливу увагу звернули на запозичення Двозуба Святослава Хороброго, Тризуба Володимира Великого, варіації Тризуба ОУН авторства художника і графіка Роберта Лісовського для нарукавних знаків, для форми сучасної української армії.

Представили колекцію текстилю, яка підкреслила символічне значення Тризуба як оберега і символу національної ідентичності в народному мистецтві. Після цікавої екскурсії учасники заходу також акцентували увагу на особливій місії сучасних вишивальниць, що полягає у єднанні різних поколінь майстринь, збереженні культури народної вишивки як національної спадщини, консолідації і підтримці наших захисників і захисниць.

Майстрині під час роботи обмінювалися враженнями, досвідом і наповнили музейні зали народними піснями. Поєднання вишивання і живого співу – давня українська традиція. Так, серед унікальних зразків рушників, сорочок, краєк і килимів 20–40 рр. ХХ століття фахівчині виготовили шеврони для військових.

А Музей передасть ці шеврони нашим оборонцям, які стримують російську навалу на одному з найгарячіших напрямків.